Bitcoin тргување

Bitcoin тргување

Зошто треба да тргуваат Bitcoin?

Bitcoin е меѓу најинтересните средства на пазарот. Тоа е цена се развива со брзо начин. Луѓето се стремиме да се купи или да ми Cryptocurrencies. И двата начина се комплицирани и скапи. платформа Libertex нуди цена-ефикасен начин за вршење на Bitcoin тргување. Може да се тргува на растот и зголемените на цитатот Bitcoin. Најдоброто нешто е тоа што можете да се обидете да се има малку, како и САД $10.

Како да трговија преку Bitcoin Libertex?

Bitcoin изберете од листата на инструменти. Подесување на табелата. Можете да изберете различни слики за изгледот на графикони, во зависност од вашите желби. Анализира тренд на цената. Дали имате впечаток дека цената ќе се зголеми? Поднесе трговија купување. Дали мислите дека цената ќе рецесија? Отвори за да го продаде.

Како да се разбере во која насока цената ќе оди?

Нема 100% сигурен начин да се разбере насока цената, но сепак постојат некои совети. Постои проценка шема достапен на трговците на екранот заедно со табелата Bitcoin. Можете да одите со толпата, или против тоа. Ова може да помогне да се донесе одлука.

Bitcoin тргување Libertex

Како да се отвори трговски?

По изборот на насока кликнете на копчето за купување или продавање во зависност од вашите предвидувања. Тогаш ќе видите напредни поставувања за вашиот трговија. Поставување на износот на вашиот трговија, фактор на мултипликаторот, и да се направи трговија. Тоа е тоа. Не заборавајте да го затворат, откако ќе го постигне саканиот ниво на профит.

Што е мултипликатор?

Мултипликатор е зголемување на вашиот обем на тргување. Замислете да се отвори трговија со САД $10 и 5x мултипликатор. Иако вашата инвестиција е САД $10, вашиот обемот на трговијата е 5 пати поголем, i.e. САД $ 50.

Како да се намали ризикот?

Ние нудиме алатки, како, Стоп загуба и Земете Добивка да се намали вашиот тргување ризици. Можете да го поставите на овие параметри право на трговска екран. И двете од овие алатки се затвори вашиот занаети автоматски на ниво ќе се постави. Дефинирајте колку ќе сакаат да ризикуваат и постави Стоп загуба на ова ниво.

Како да се повлече средствата?

Оди на јазичето на Паричникот, и кликнете на “повлече средствата” копче. Потоа се покаже препорачува метод на плаќање: Кредитна картичка, трансфер на жица или Skrill. Поднесе барање за повлекување, и ќе добиете вашите пари во 24 часа.


Зошто да изберете Libertex?

Libertex е платформа која овозможува multidevice тргување со Cryptocurrencies, акции, индекси, валута парови, метали, и енергетски ресурси, без скриени комисии. Регистрацијата е непосреден и ви дава пристап до портал лична сметка за управување од мобилен или десктоп уред од кој било вид. Обидете се себе си во моментов.


Рекоа за нас

Дан Пол

Досега јас навистина ми се допаѓа, Ајде да видиме како ќе го мафијаш. Мислам дека начинот на постапување на свет му е не е премногу тешко, и ако некој не е будала, ќе се дружат со него.

fakusater2109

Всушност ова е голем стан. Тоа е многу лесен за употреба, многу карактеристики издвоите. Прави да се чувствувате да ја преземете и да се истражуваат на интересни делови од него.

Томас От

Топ апликација… одлична графика и сегашните цени на располагање за многу средства.

chudhjpter21

Мислам дека овој стан е одличен избор за почетници и искусни инвеститори. Таа ги има сите карактеристики потребни за тргување и инвестирање во различни финансиски средства.

pjk877

Ница стан! Практично да се користи, платформа е стабилна, со пет ѕвездички пофалби!

Дирк Келер

Многу јасно стан. Предност ... работи на компјутер, како и ... некои други трговски апликации може да се сече парче надвор од оваа.”

Максимилијан Steinecker

блузи! Според мое мислење најдобар стан тргување со продавница. Иако не сите индекси итн. се претставени, но јасна интерфејс и многу лесен за ракување со повеќе од компензира за ова. А голем плус е, исто така, поддршка во реално време, без досадни пораки. Накратко, многу голема пофалба!

Bitcoin тргување Libertex